تبلیغات
مدل های دنیا - مطالبی در مورد ناخن
مدل های دنیا

[تصویر: 4q4kxlu.jpg][تصویر: 66x0im0.jpg][تصویر: 66tkg1u.jpg]
[تصویر: 66kk8zt.jpg]
[تصویر: 67nvw37.jpg]

«با یاد آوری یاد خدا هدیه ی آرامش را از او دریافت کنیم»
 
 
مراقبت از ناخنها و حل مشکلات ناخن
ناخنها هنگامیـكه در شرایط ایده آلی باشند بسیار جـذاب میباشند. همچنین ناخنها منعكس كننده عادات شخصی فـرد هستند: خوب یا بد. جدا از جاذبه آرایشی، ناخن هـا وظایف دیگری نیز بعهده دارند از جمله كمك به بــلند كردن اجـسـام با ایجاد تكیه گاه برای بافت انگشتـان و یا دسـت كاری اجــسام و از هـمـه مــهمتر آن كه ناخن هـا سلامت عمومی بدن را بازتاب می كنند.نـاخن از پروتئینی بنام كراتین تشكیل یافته (كراتین در مو و پوست نیز وجود دارد) و دارای بخشهای مختلفی اسـت
كه به آن میپردازیم:

1- MATRIX:ماتریكس قسمت پنهان ناخن می بـاشد. در واقع ریشه ناخن بوده كه در آن رشد ناخن انجام میگیرد.

2- NAIL PLATE: قسمت قابل رؤیت ناخن است. همـان چیـزی كـه مـا از آن بنام ناخن یاد می كـنیم. از كراتین مرده تشـكیل یافته و كمـی مـحدب می باشد. اساسا بی رنگ است اما بواسطه شبكه مویرگهای خونی كه در زیر آن واقع است صورتی بنظر می آید.

3- NAIL BED: پوست زیر ناخن میباشد كه از بافت پیوندی تشكیل یافته و در آن عروق خونی و اعصاب وجود دارد و نقش تغذیه پلیت ناخن را بعهده دارد.

4- LUNULA: قسمتی از ماتریكس می باشد. هـمان قسمت هلالی شكل سفید رنگ كـه در ته ناخن قابل مشاهده است (بیشتر در ناخن شست). عـلت سفیـد بودنـش آن است كه هنوز سلولهای آن كراتینه نشده و به تكامل نرسیده اند.

5- CUTICLE: ادامه پوس بستر ناخن(NAIL BED) بوده و بین پوست انگشتان و صفـحـه ناخن (NAIL PLATE) واقع بوده و این دو بخش را به یكدیگر متصل میسازد.كوتیكول ناخن به عنـوان یك سد ضد آب عـمـل نـموده و از ورود باكتری و دیگر عوامل بیماریزا به قسمت ماتریكس جلوگیری میكند.

6- NAIL FOLDS(تای ناخن): به عنـوان چهارچوب و تكیه گاه ناخن در سه سمت چپ و راست و پایین ناخن آن را احاطه كرده است.

سرعت رشد ناخن

سرعت رشد ناخن بستگی به عوامل بسیاری ازجمله سن، تغذیه، بیماریها، هورمونها و فصول سال دارد توجه كنید:

1- ناخن بطور طبیعی 0.1 میلی متر در روز و یا 3 میلی متر در ماه رشد میكند.
2- سرعت رشد انگشتان دست از انگشتان پا بیشتر میباشد.2 تا 3 برابر.
3- سرعت رشد ناخنها در تابستان بیشتر از زمستان میباشد.
4- سرعت رشد ناخنها در افراد راست دست در دست راست و افراد چپ دست در دست چپشان بیشتر است.
5- سرعت رشد ناخنهای مردان از زنان بیشتر است.(جز در زنان باردار و مسن)
6- اگر ناخن به طـور كامل از جایش كنده شود برای ناخن های دست 3 الی 6 ماه طول می كشد تا مجددا ناخن بطور كامل رشد كند این زمان برای ناخنهای پا 12 الی 18 ماه میباشد.

اختلالات ناخن

1- لكه های سفید رنگ: علت آن میتواند صدمه به ماتریكس و یا كمبود روی باشد اما زیاد مهم نبوده و به مرور زمان ناپدید میگردد.

2- عفونتها: می تـواند عامل آن باكتریها و یا قارچها باشند كـه در هـر دو صـورت باید به پزشك مراجعه شود.

3- شیار های روی ناخن: این شیارها اغلب ارثی میـباشند اما اگر یكباره روی ناخنها آشكار گردند علت آن میتواند ضربه، پیری، روماتیسم و یا بیماری كلیه باشد.

4- حفره روی ناخن: علت آن می تواند اگزما و یا ضربه باشد.

5- قاشقی شكل شدن ناخن: علت آن كم كاری تـیروئید، كــمبـود آهــن و كـم خونی میباشد.

6- شكاف در لبه ناخن: علت آن فرو بردن انـگشتان به مدت زیاد در آب و همچنین لاك پاك كن ها میباشند.

7- تردی و شكنندگی ناخنها: علت آن میـتواند فـرو بردن دست در آب داغ، اختـلال در جـریان خــون، كمبوـد ویتامینهای A ،C ،B6 و نیاسین، كمـبود آهن و كلسیم و كم كاری تیروئید باشد. كم آبی بدن نیز بسیار مهم است بنابراین آب فراوان بنوشید.

8- ناخنهای فرو رفته در گوشت: این مشكل بیشتر در ناخنهای پا مشـاهده میگردد و علت آن كوتاه كردن نامناسب ناخنها و كفش تنگ میباشد كه باعث می گردد گـوشــه ناخن بدرون گوشت فرو رود.

9- برخی بیماریها از روی ناخنها قابل تشخیص میباشند: بسـتر نـاخـن رنگ پریده نشانه كم خونی - بستر ناخن قرمز نشانه بیماری قلبی - ناخـنهای سفـید رنگ نشانه بیماری كبدی - ناخن ضخیم و زرد رنگ نشانه بیـمـاری ریـوی - سـرخـی مـختـصـر در ته ناخن نشانه دیابت و ناخنهای دو رنگ نیمی سفید و نیمی صورتی نشانه بیماری كلیـه میباشد.

نكات مهم برای داشتن ناخنهای سلامت و جذاب...


1- از رژیم غـذایی متـعــادل كــه شــامــل مقادیر فراوان از میوه ها و سبزیجات تازه، حبوبات و گوشت لخم میباشد اســتفاده
كنید.

2- هــنـگـام انـجام وظـایف خـانه به ویــژه شستن ظرفها از دستكش استفاده كنید.

3- ناخن را با برس ویژه تمیز كنید مخصوصا پس از كار با مواد كثیف.

4- برای سوهان كشیدن ناخنهایتان از سوهانهای نرم و ظریف استفاده كرده و هـیچگاه ناخنها را در دو جهت سوهان نكشید. ناخن هـا را تنها از سـمـت گوشـه به سمت مركز ناخن در یك جهت سوهان بكشید.

5- از ناخنها استفاده ابزاری نكنید مثلا از آنها برای بیرون آوردن منگنه استفاده نكنید.

6- ناخنها را خشك و تمیز نگاه دارید این كار كمك میكند تا باكتریها و قارچها روی ناخنها تجمع پیدا نكنند.

7- اگر ناخنهای پایتان ضخیم بوده و كوتاه كردن آنها دشوار است آنها را بمدت 5 الی 10 دقیقه درون مخلوط آب و نمك گرم(یك قاشق چای خوری نمك در نیم لیتر آب) فرو ببرید. این كار باعث نرم شدن آنها میگردد.

8- ناخنها را برای دارا بودن حداكثر استحكام بـاید بـطور مستقیم كوتاه كرده و اندكی در گوشه ها گرد شوند.

9- هیچگاه كوتیكول ناخن را جدا نسازید چون این كار باعث ایجاد عفونت میگردد.

10- از جویدن ناخنها خودداری كنید.

11- صـابون و مواد شوینده قوی سبب خشكی و ترك برداشتن ناخنها می گردند. بـرای شستن دستها از صابونهای ملایم استفاده كنید.

12- بیش از یكبار در هفته از لاك برها استفـاده نـكنـیـد زیـرا آنـها بـاعـث خشـكی ناخن میگردند. در صورت استفاده از آنها از لاك برهای فاقد استون استفاده كنید.

13- پیش از باغبانی ناخنهای خود را در صابون فرو ببرید این كار سبب میشود كثـافـات به زیر ناخنها نفوذ نكنند.

14- پس از سوهان كشیدن ناخن هـا، آنهـا را برای چنـد دقیـقه درون آب گرم صابون دار ماساژ دهید تا چربی ناخنها گرفته شود.

15- یك تا سه ماه از سال به ناخنهای خود استراحت دهید و هیچ گـونه لاك و یـا نـاخـن مصنوعی بكار نبرید تا ناخنها مجددا سلامتی خود را بازیابند.

16- آب و مایعات فراوان بنوشید.

17- برای داشتن ناخنهای سلامت مصرف روزانه 2.5 میـلی گـرم بـیوتـیـن (غیـر از زنـان باردار) و غذاهای حاوی بیوتین مانند تخم مرغ و جگر بسیار مفید میباشد.

18- هر روز دستان و ناخن های خود را با مواد مرطوب كننده مرطوب كنید. همــچنین از غذاهای سرشار از سولفور و سیلیكون مانند گل كلم و ماهی استفتده كنید.

19- آب هویج تازه بنوشید چون سرشار از كلسیم و فسفر بوده و در استحكام ناخنـهـا بسیار مفید میباشد.

20- براق كننده لب برای نرم كردن ناخنها بسیار موثر میباشد.

21- از لاك بر پیش از لاك زدن نیز استفاده كنید زیرا با زدودن چربی ناخن آن را برای قرار گرفتن بهتر لاك آماده میسازد.

22- بـرای زدودن لكهای ایجاد شده توسط گرد و غبار و باكتریها و یا لاكها مـی تـوانـیـد از مـخلوط 10 قسـمت آب و یـك قسـمت سفـید كنــنده خانگی استفاده كرده و لكها را پاك كنید.

23- پس از لاك زدن حتما از براق كننده لاك(برق ناخن) استفاده كنید زیرا باعث میشود ناخن ها در برابر شكنندگی مقاوم تر شوند. همچـنین بـراق كنـنـده را بـدون لاك نـیــز به ناخنهای خود بزید زیرا با این كار رطوبت ناخنها حفظ میگردد.


ناخنهای انگشت دست

ناخنها در واقع شکل دیگری از پوست هستند که از یک پروتئین سخت به نام کراتین ساخته شده اند . هر ناخن از لایه ای از سلولهای مخصوص در زیر قاعده ناخن و نزدیک پوست دور ناخن ساخته می شود. بخشی از این لایه به شکل یک هلال ماه رنگ پریده درست آن طرف پوست دور ناخن قابل رویت است . ناخنها محکم به پوست زیرین چسبیده اند و چینهای پوستی دو طرف آنها و پوست دور ناخن باعث رشد مستقیم ناخنها می شوند . وقتی این چینهای پوستی آسیب ببینند، صفحه ناخن بد شکل خواهد شد. ناخنها شفا ف هستند و رنگ پوست زیر خود را که در افراد با پوست تیره کدرتر ، ودر افراد با پوست روشن ، صورتی ( ناشی از عروق خونی ) است ، منعکــس می کنند. رشد ناخن در افراد مختلف واز یک انگشت تا انگشت دیگر متفاوت است . ناخنهای انگشتان میانی کمی سریعتر از ناخنهای شست و انگشت کوچک رشد می کنند. میزان متوسط رشد در حدود یک هشتم اینچ ( حدود ٣/٠ سانتی متر ) در ماه است . بنابراین وقتی ناخن در اثر آسیب دیدگی از دست برود،٥ تا ٦ ماه طول می کشد تا ناخن جدیدی رشد کند . ناخنهای مردان به علت بستر ناخن بزرگتر ، سریعتر از ناخنهای زنان رشد می کند . هورمونها نیز در رشد ناخن نقش دارند ، به عنوان مثال میزان رشد ناخن هنگام حاملگی ودر پر کاری تیروئید افزایش می یابد. هیچ ماده غدایی از جمله ژلاتین ، که اغلب مشتریان زیادی دارد ، ناخن را افزایش نمی دهد ، ولی سوء تغذیه به طور مسلم رشد آن را کند می کند . سایر عواملی که باعث کندی رشد ناخن می شوند عبارتند از : هوای سرد عمل جراحی بزرگ ، و بیماری شدید ، بعد از یک بیماری وخیم ، شیار کوچکی به نام خط بو( نام پزشک فرانسوی که اولین بار آن را توصیف کرد ) در عرض صفحه ناخن ایجاد می شود. موقعیت این شیار روی ناخن امکان برآورد زمان بروز بیماری را فراهم می کند ، مثلا بیماری ای که در ژوئن بروز کرده است ، هنوز خود را در نوامبر نشان می دهد.

مشکلات شایع ناخن انگشت دست

ناخنهای شکننده

شکنندگی به علت خشکی ( ناخنها در زمستان شکننده ترند ) وواکنش مواد شیمیایی با مولکولهای گوگرد دار موجود درپرتوئینهای ناخن ایجاد میشود. فروبردن ناخن درآب حاوی کلر و مواد پاک کننده نیز باعث خشکی ، ضعف و شکــستن آن میشود. برای جلوگیری ازاین مسئله هنگام شستن ظرفها از دستکش لاستیکی استفاده کیند . لاک ناخن نباید به طور مکررپاک شود ، زیرا پاک کننده های لاک نیز ناخنها را خشک می کنند. معمولا توصیه می شود که لاک ناخن ٥ تا ٧ روز حفظ شود و سپس پاک گردد و حداقل دو روز بعد مجددا به کار رود تا ناخن زمانکافی برای بازیافتن قوام خود را داشته باشد.

برآمدگیهای روی ناخن

برآمدگیهای ظریفی که در طول ناخن ایجاد می شود ، طبیعی هستند و نشانه آسیب دیدگی یا بیماری نیستند، ولی اسیب دیدگی بستر ناخن ممکن است باعث بروز برآمدگی منفرد و مشخص شود. برآمدگیها ممکن است در التهاب مفصلی روماتوئید و بیماری پوستی (( لیک پلان )) ظاهر شوند. شیارهای روی ناخن ممکن است با سرخک و سایر عفونتهای وخیم همراه باشند، ولی این ضایعات نشانه عفونت بستر ناخن نیستند.

زگیلها به طور شایع در طول چینهای ناخن تشکیل می شوند و احتمالا از راه جویدن گسترش می یابند. اگر این ضایعات زیر ناخن رشد کنند ، اغلب باعث بد شکلی ناخن می شوند و باید توسط پزشک برداشته شوند.

لکه سفید

لکه های سفید در ناخنها معمولا نشانگر آسیب دیدگی جزئی است . این لکه ها نشانه کمبود ویتامین نیستند. نوارهای سفید رنگی ممکن است بعد از مواجهه با آرستیک که به پروتئینهای ناخن متصل می شود ، بروز کنند. ناخنها ممکن است به علت بیماری های کبدی ، سفید و کدر شوند.

تغییر رنگ :

شایعترین علت تغییر رنگ قهوه ای ناخن ، سیگار کشیدن است . این تغییر رنگ محدود به انگشتانی است که سیگار را نگه می دارند. رنگ مو و مواد شیمیایی آلی رنگی ، ناخن انگشتان دست را مثل مو رنگ می کنند . مواجهه با مس یا نقره نیز می تواند ناخن ها را آبی کند.

جدا شدن ناخن از بستر

جدا شدگی ممکن است در اثر عفونتهای قارچی ایجاد شود.حساسیت به مواد سازنده لاک ناخن نیز می تواند باعث جدا شدگی شود. درمان این عارضه به عهده متخصص بیماریهای پوست است .

تجمع خون زیر ناخن

خونریزی زیر ناخن معمولا در اثر ضربه به ناخن یا گیر کردن انگشت هنگام بستن در یا کشور، ایجاد می شود . این پدیده منجر به ایجاد یک لکه آبی متمایل به قرمز زیر ناخن می شود که به مرورزمان سیاه می گردد.

این تجمع خون هنگامی که فشار مایع ناشی از نشت خون ناخن را از بسترش جدا می کند ، می تواند خیلی دردناک باشد.

درمان : ساده ترین راه درمان صاف کردن یک گیره کاغذ و حرارت دادن آن تا حد سرخ شدن است . سپس به دقت نـوک گداخته گیره کاغذ را روی مرکزناحیه تغییر رنگ داده قرار دهید تا ناخن را بسوزاند و از میان آن عبور کند.

به این ترتیب سوراخ ریزی ایجاد می شود که خون ازمیان آن خارج می شود. در مدتی که ناخن رشد می کند و این سوراخ به لبه خارجی ناخن تغییر مکان می دهد ، کل ناخن را برای پیشگیری از عفونت پاکیزه نگه دارید.

ناخنهای قاشقی شکل

ناخنهای قاشقی شکل در اثر معکوس شدن انحنای طبیعی ناخنها ایجاد می شوند . این عارضه معمولا درکودکان با فقر آهن همراه است . برای درمان این عارضه باید به پزشک مراجعه کرد.

ناخنهای کنده شده

ناخنهایی که کنده یا از بستر خود جدا شده اند، نیاز به مراقبت ویژه دارند. سعی کنید این نوع ناخن را حفظ کنید تا بتواند وظیفه خود را که حفاظت از انگشت است انجام دهد. ناخن و بستر آن را با آب جاری بشویید. ناخن کنده شده را در محل اصلی خود روی بستر ناخن قراردهید.

یک تکه تنزیب کوچک که روی آن وازلین یا داروی آنتی بیوتیک مالیده اید ، باید روی ناخن گذاشته و با نوار چسب بسته شود. گاز وازلین دار از بلند شدن تکه ناخن هنگام برداشتن چسب جلوگیری می کند.

پوسته پوسته شدن دور ناخن

این عارضه در اثر ضربه ( به ویژه در افرادی که پوستشان خشک است ) و به صورت ترک خوردن یا کنده شدن پوست دور ناخن ، بروز می کند. لبه های کنده شده را می توان با قیچی های مخصوص برید و با استفاده از کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی و با حفاظت پوست دور ناخن به وسیله دستکش ، به ویژه وقتی دست ها به طور مکرردرآب فرو برده می شود، می توان به میزان زیادی از پوسته پوسته شدن ناخن جلوگیری کرد.


برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن ناخنها ویتامین مصرف کنید
 
 
چرا ناخن‌هایتان می‌شکند؟


یک متخصص پوست گفت: بافت ناخن برخلاف تصور عموم از نوعی پروتئین، انواع اسیدهای آمینه و کمی آهن تشکیل شده است و شکنندگی ناخن یا وجود لک روی آن ناشی از کمبود کلسیم بدن نیست

سیما رسایی به ایسنا گفت: هنگامی که به دلایلی مانند رژیم غذایی یا تغذیه نامناسب میزان ورود پروتئین به بدن فرد کاهش یابد، ناخن‌ها شکننده می‌شود.

وی افزود: شستشوی مکرر دست‌ها به دلایل شغلی یا داشتن وسواس و بویژه شستشوی متناوب دست‌ها با آب سرد و گرم موجب شکننده شدن ناخن می‌شود. همچنین بیماری‌های خاص پوستی که ریشه ناخن را درگیر می‌کند، قرار داشتن تحت درمان‌های شیمیایی که موجب سوء جذب مواد لازم می‌شود و یا سوءتغذیه این مشکل را تشدید می‌کند.

رسایی خاطرنشان کرد: برای درمان شکنندگی ناخن در ابتدا باید شستشوی مکرر دست‌ها و استفاده از آب سرد و گرم به صورت متناوب را محدود کرد. استفاده از کرم‌های نرم‌کننده دست پس از شستشو نقش موثری در استحکام ناخن دارد.

این متخصص پوست گفت: از دیگر روش‌های مقابله با شکستگی ناخن، استفاده از مواد مکمل تغذیه‌ای و گاه داروهای موضعی است که تجویز این داروها بر عهده متخصصان است.

وی از دیگر عوامل موثر در شکنندگی ناخن را عادات شخصی و نحوه عملکرد فرد دانست و اضافه کرد: اگر تایپیستی با یک دست بیشتر تایپ کند، شکنندگی ناخن را در دست اول بیشتر می‌بیند. استفاده از ناخن‌های مصنوعی نیز در درازمدت موجب از بین رفتن صفحه ناخن می‌شود.

 
سوهان زدن و شکل دادن به ناخن

سوهان زدن و شکل دادن به ناخن: واقعیت این است که سوهان ایده ال برای ناخن، به سختی یافت میشود. اکثر انواع موجود در بازار برای ناخنهای مصنوعی طراحی شده اند. اگر سوهان بسیار زبر باشد ممکن است ناخن را بیش از اندازه نازک کند. بهتر است از سوهانهای نرم و ملایم استفاده شود.

هرگاه ناخن تقریبا 7 میلی متر رشد کرده باشد باید سوهان زدن را شروع کنیم. اگر زودتر انجام شود موجب تضعیف ناخن میشود و اگر دیرتر انجام دهیم به تدرج و با رشد بیشتر، ناخن قطعا میشکند و یا بدفرم میشود. البته میتوان شکنندگی را با رسپینا به تاخیر انداخت. اما استفاده از هر دو بسیار بهتر خواهد بود. یهتر است

استفاده نادرست از سوهان اثر سوء بر ناخن دارد و موجب تضعیف بیشتر آن میشود. سوهان باید تنها در یک جهت حرکت داده شود. حرکت باید از کنار به وسط باشد. سطح سوهان باید در زیر لبه ناخن و با زاویه کمی نسبت به آن قرار داشته باشد. در پایان با استفاده از انگشت مطمئن میشویم که لبه ناخن کاملا صاف و عاری از زوائد است. همچنین باید سوهان را به موقع تعویض کنیم. اگر برای شکل دادن به ناخن مجبور باشم آنرا بیش از اندازه به ناخن بسائیم، باید آن سوهان را تعویض نمود
 
نکاتی در مورد ناخن..
ناخن خشک : این ناخنها زبر و خشک هستند و وقتی روی آنها دست می کشید ، حالت سر خوردگی ندارند و خشن هستند .. رمز مراقبت از این ناخنها آن است که آنها را دوباره هیدراته کنید . ویتامین E برای این منظور بسیار مفید است . کپسول ویتامین E را باز کنید و هر روز صبح و عصر آن را روی ناخنها بمالید.
ناخنهای نرم : اگر ناخن شما به راحتی خم می شود و رشد کمی دارد ، شما دارای ناخن نرم هستید و باید آنها را محکم کنید . برای این منظور از مواد محکم کننده ناخن استفاده کنید . معمولا آب باعث نرمی ناخن می شود و این افراد بعد ا ز شستشوی دست باید با روغن ( نارگیل ، بادام ،‌ زیتون و..... ) ناخن را از حالت نرم در آورند و به آ ن استحکام بدهند . ضمنا این افراد برای شستشو باید حتما از دستکش استفاده کنند .
ناخن طبیعی : اگر هیچکدام از مشکلا ت ذکر شده را ندارید ، ناخن شما طبیعی است با فشار ، اندکی خم می شود بستر آن صورتی رنگ است ، شفاف است و رشد خوبی دارد . این افراد هم باید برای حفظ طبیعی ناخن ، آنها را با کرمهای دست ، مرطوب کند و از آب داغ ومواد شوینده به طور مستقیم و بدون دستکش استفاده نکنند .
این چند نکته را رعایت کنید :
همیشه قبل از استفاده از لاک و برق لاک ، با یک پارچه تمیز ناخنهایتان را پاک کنید . چربی باقیمانده روی ناخنها نمی گذارد لاک روی ناخن بنشیند و خطر پریدگی و شکستگی نوک ناخن بیشتر می شود. اگر براثر مصرف لاک و فراورده های این چنینی با مشکل ناخن مواجه می شوید ، حد اقل برای مدتی از آنها استفاده نکنید . اگر ناخن دائم می شکند تنها راه آن است که آنها را کوتاه نگه دارید . سعی کنید در انجام کارهایتان از ایجاد فشار مستقیم به ناخن خودداری کنید.
ناخن
طراحی کردن روی ناخن برای افراده تازه کار ممکن است کمی سخت باشد ونتوانند این کار را به شکل قرینه انجام دهند به همین دلیل شما می توانید از ترفند زیر استفاده کنید:
1-ناخن ها را سوهان زده و سطح آن را با پولیش صاف کنید
2- از یک لاک روشن و براق به رنگ سفید یا صورتی استفاده کرده یا با یک لاک خوش رنگ فرنچ کنید.
3- لنز های ناخن که در بازار با طرح های مختلف وجود دارند را روی لاک بچسبانید
4-روی لنز برق ناخن بزنید.
5-با موچین نگینی رابرداشته به چسب قطره ای آغشته کرده و در گوشه بیرونی ناخن بزنید
6-می توانید بجای نگین از گوشواره ناخن استفاده کنید.
تاثیر منفی لاک های براق کننده بر روی ناخن
یک کارشناس امریکایی می گوید بسیاری از راهنمایی های که برای مراقبت از ناخن ها در اختیار مردم قرار می گیرد,عملا به ناخن ها آسیب می رسانند.
به گزارش خبرگزاری یونایتد پرس از آیوا سیتی, دکتر "مارتا جی وانبیک" از "دانشکده پزشکی ایوا" در این شهر گفت داشتن ناخن های سالم و قوی نه تنها به دلیل ظاهر زیبا, بلکه به دلیل کاربرد مهمی که در انجام وظایف روزمره زندگی بر عهده دارند, حائز اهمیت است.
وی افزود بیشتر مردم تا زمانیکه مشکلی برای ناخن هایشان پیش نیاید اهمیت آنها را درک نمی کنند.
برخی لاک های براق کننده ناخن که محتوی مواد تقویت کننده هستند, هرچند ممکن است به پیشگیری از شاخه شاخه شدن ناخن ها کمک کنند اما در عین حال سختی آنها را افزایش می دهند و موجب می شوند ناخن ها که سخت و انعطاف ناپذیر شده اند, با وارد شدن ضربه, بیشتر دچار شکستگی شوند.
وان بیک گفت: بهترین راه برای افزایش استحکام ناخن ها اطمینان از مرطوب نگاه داشتن آنهاست.
نوع ناخنهایتان را چقدر می شنا سید.

در این تاپیک قصد داریم مواردی در مورد ناخنها و نحوه مراقبت از آنها را گوشزد کنیم .

ناخن خشک : این ناخنها زبر و خشک هستند و وقتی روی آنها دست می کشید ، حالت سر خوردگی ندارند و خشن هستند .. رمز مراقبت از این ناخنها آن است که آنها را دوباره هیدراته کنید . ویتامین E برای این منظور بسیار مفید است . کپسول ویتامین E را باز کنید و هر روز صبح و عصر آن را روی ناخنها بمالید.

ناخنهای نرم : اگر ناخن شما به راحتی خم می شود و رشد کمی دارد ، شما دارای ناخن نرم هستید و باید آنها را محکم کنید . برای این منظور از مواد محکم کننده ناخن استفاده کنید . معمولا آب باعث نرمی ناخن می شود و این افراد بعد ا ز شستشوی دست باید با روغن ( نارگیل ، بادام ،‌ زیتون و..... ) ناخن را از حالت نرم در آورند و به آ ن استحکام بدهند . ضمنا این افراد برای شستشو باید حتما از دستکش استفاده کنند .

ناخن طبیعی : اگر هیچکدام از مشکلا ت ذکر شده را ندارید ، ناخن شما طبیعی است با فشار ، اندکی خم می شود بستر آن صورتی رنگ است ، شفاف است و رشد خوبی دارد . این افراد هم باید برای حفظ طبیعی ناخن ، آنها را با کرمهای دست ، مرطوب کند و از آب داغ ومواد شوینده به طور مستقیم و بدون دستکش استفاده نکنند.

بگذار ابر سرنوشت هرچه می خواهد ببارد...
ما چترمان خداست..
نکاتی در مورد ناخن..
همیشه قبل از استفاده از لاک و برق لاک ، با یک پارچه تمیز ناخنهایتان را پاک کنید . چربی باقیمانده روی ناخنها نمی گذارد لاک روی ناخن بنشیند و خطر پریدگی و شکستگی نوک ناخن بیشتر می شود. اگر براثر مصرف لاک و فراورده های این چنینی با مشکل ناخن مواجه می شوید ، حد اقل برای مدتی از آنها استفاده نکنید . اگر ناخن دائم می شکند تنها راه آن است که آنها را کوتاه نگه دارید . سعی کنید در انجام کارهایتان از ایجاد فشار مستقیم به ناخن خودداری کنید..
همه می‌ توانند تنها با رعایت‌ چند نكته‌ ساده‌ ناخن هایی‌ قوی، سالم‌ و زیبا داشته‌ باشند. ناخن های‌ شما نیز همانند موهایتان‌ متشكل‌ از سلول های‌ مرده‌ و پروتئینی‌ به‌ نام‌ كراتین ‌اند.
ناخن ها هر روز حدود یك‌ میلیمتر رشد می ‌كنند و علاوه‌ بر زیبایی، وظیفه‌ مراقبت‌ از نوك‌ انگشتان‌ دست‌ و پا را به‌ عهده‌ دارند. همچنین‌ می ‌توانند نشانه‌ وضعیت‌ سلامت‌ یا كمبود ویتامین‌ یا بیماری‌ در بدن‌ باشند.
- خطوط‌ یا لكه‌ های‌ سفید می ‌توانند نشانه‌ كمبود آهن، روی‌ یا پروتئین‌ باشند. این‌ خطوط‌ سفید به ‌ندرت‌ ممكن‌ است‌ نشانه‌ بیماری های‌ كبدی، قلبی‌ یا كلیوی‌ باشند.
- ناخن های‌ نازك‌ و پهن‌ ممكن‌ است‌ نشانه‌ كمبود ویتامین‌ 1 2B باشند.
- ناخن های‌ برآمده‌ امكان‌ دارد نشانه‌ كمبود آهن‌ باشند.
- ناخن های‌ خشك‌ و شكننده‌ می ‌توانند نشانه‌ كمبود كلسیم باشند.
- رشته‌ های‌ باریكی‌ كه‌ از پوست‌ گوشه‌ ناخن‌ آویزان‌ هستند، ممكن‌ است‌ نشانه‌ كمبود ویتامین‌ C باشند.
- ناخن های‌ بی ‌رنگ‌ یا متمایل‌ به‌ زرد ممكن‌ است‌ نشانه‌ كمبود ویتامین‌ 12B یا آلرژی، بیماری های‌ قندی، كبدی‌ یا ضعف‌ سلامت‌ باشند.
- ناخن های‌ متمایل‌ به‌ سبز امكان‌ دارد نشانه‌ عفونت‌ بستر ناخن‌ باشند.
- ناخن های‌ متمایل‌ به‌ آبی‌ ممكن‌ است‌ نشانه‌ مشكلات‌ تنفسی‌ یا سوء تغذیه‌ شدید باشند.
- ناخن های‌ سالم‌ - كوتاه‌ یا بلند ? می ‌بایست‌ صاف، بدون‌ لك، فرورفتگی‌ یا برآمدگی، شفاف‌ و متمایل‌ به‌ صورتی‌ باشند. اگر ناخنهایتان‌ بلند است‌ باید آنها را با سوهان‌ حالت‌ دهید و تمیز كنید.
- در افراد جوان‌ رشد ناخن ها سریع‌ است. همراه‌ با افزایش‌ سن‌ امكان‌ دارد ناخن ها ضخیم‌ تر، سخت‌ تر و برآمده‌ شوند. به‌ همین‌ دلیل‌ است‌ كه‌ همراه‌ با افزایش‌ سن‌ مراقبت‌ از ناخن‌ اهمیت‌ بسیاری‌ پیدا می ‌كند.


-مراقبت‌ از ناخن‌
- تمیز كردن؛
از یك‌ مسواك‌ ناخن‌ زبر برای‌ برطرف‌ كردن‌ چرك‌ زیر ناخن‌ یا اطراف‌ پوست‌ ناخن‌ استفاده‌ كنید. همچنین‌ پاك ‌كننده‌ مخصوص‌ ناخن‌ را به‌ كار ببرید. در غیر این‌ صورت‌ ممكن‌ است‌ به‌ سطح‌ ناخن‌ آسیب‌ برسد.
- فرم ‌دهی؛
ناخن ها باید به ‌آرامی‌ به ‌وسیله‌ یك‌ سوهان‌ نرم‌ سوهان‌ زده‌ شوند، نه‌ با سوهان‌ زبر؛ زیرا در این‌ صورت‌ به‌ ناخن‌ آسیب‌ می ‌رسد. پس‌ به‌ آرامی‌ با زاویه‌ 45 درجه‌ از گوشه‌ ناخن‌ به‌ طرف‌ نوك‌ انگشت‌ سوهان‌ بزنید تا به‌ لایه‌های‌ ناخن‌ صدمه‌ نزنید. گوشه‌ های‌ ناخن‌ را نیز زیاد سوهان‌ نكشید، زیرا ناخن‌ را ضعیف‌ می‌ كند. به‌ طور كلی‌ مراقبت‌ از ناخن های‌ كوتاه‌ آسان ‌تر است.
از پا برهنه‌ راه ‌رفتن‌ در جاهای خیس‌ مانند حمام‌ یا استخرهای‌ عمومی‌ بپرهیزید تا از عفونت های‌ قارچی‌ پیشگیری‌ كنید.
- نگهداری؛
برای‌ پاك‌ كردن، خراش‌ دادن، كندن‌ یا باز كردن‌ چیزی‌ از ناخن هایتان‌ استفاده‌ نكنید. همچنین‌ هنگام‌ شستن‌ ظرف‌ دستكش‌ بپوشید و برای‌ حفظ‌ رطوبت‌ دست ها و ناخن ها از لوسیون‌ و كرم‌ دست‌ روزانه‌ استفاده‌ كنید.


رفع‌ مشكلات‌ ناخن‌
- ناخن های‌ خشك‌ و شكننده؛ به‌ دفعات‌ كرم‌ یا روغن‌ دست‌ بمالید. غذاهایی‌ كه‌ اسیدهای‌ چرب‌ مفید دارند (مانند تخم ‌مرغ ، گوشت ، ماهی‌ و حبوبات ) را بیشتر مصرف‌ كنید. همچنین‌ از مصرف‌ بیش‌ از اندازه‌ پاك‌ كننده‌های‌ ناخن‌ كه‌ حاوی‌ استون‌ هستند بپرهیزید زیرا استون‌ ناخن‌ را خشك‌ می ‌كند. هنگام‌ شستن‌ ظرف‌ نیز حتماً دستكش‌ بپوشید.
- عفونت‌ ناخن؛
عفونت‌ ناخن‌ ممكن‌ است‌ منجر به‌ خارش، خشكی، تاول، نرمی‌ و شل ‌شدگی‌ ناخن‌ شود. برای‌ تجویز پماد ضد قارچ‌ به‌ پزشك‌ مراجعه‌ كنید.
- جویدن‌ ناخن؛
جویدن‌ ناخن‌ به‌ مرور زمان‌ باعث‌ آسیب‌ دیدگی‌ ناخن ها می ‌شود. اگر شما ناخن هایتان‌ را می ‌جوید، آنها را به‌ محلول‌ ضد جویدن‌ ناخن‌ آغشته‌ كنید. این‌ عمل‌ باعث‌ می ‌شود كه‌ قبل‌ از جویدن‌ ناخن‌ به‌ این‌ كار فكر كنید.
- رشته‌ های‌ كنار ناخن؛
ممكن‌ است‌ این‌ تكه ‌پوست های‌ مردهِ نزدیك‌ به‌ ناخن‌ دردناك‌ باشند. آنها را به‌ دقت‌ بچینید، ناخن‌ ها را با مصرف کرم مرطوب‌ نگه دارید و از مكمل های‌ ویتامین‌ B و C استفاده‌ كنید یا غذاهایی‌ مانند سبزیجات و مركبات‌ را بیشتر مصرف‌ كنید.
- رشد ناخن‌ درون‌ پوست؛
این‌ حالت‌ دردناك‌ زمانی‌ ایجاد می ‌شود كه‌ ناخن‌ به‌ طرف‌ داخل‌ پوست‌ یا گوشه‌ انگشت‌ رشد كند. در این‌ حالت‌ ناخن‌ را خیس‌ و به‌ دقت‌ آن‌ را كوتاه‌ كنید. اگر بهتر نشد به‌ پزشك‌ متخصص‌ مراجعه‌ كنید.


ناخن های‌ انگشتان‌ پا
مراقبت‌ از ناخن های‌ انگشتان‌ پا به ‌مراتب‌ راحت‌ تر از انگشتان‌ دست‌ است؛ زیرا هرگز از آنها به‌ عنوان‌ وسیله‌ استفاده‌ نمی ‌شود؛ بنابراین‌ كمتر می ‌شكنند یا ترك‌ برمی ‌دارند. با وجود این، به‌ چند نكته‌ برای‌ محافظت‌ از آنها اشاره‌ می ‌شود:
- از پا برهنه‌ راه ‌رفتن‌ در جاهای خیس‌ مانند حمام‌ یا استخرهای‌ عمومی‌ بپرهیزید تا از عفونت های‌ قارچی‌ پیشگیری‌ كنید.
- جوراب‌ خود را هر روز بشویید و كفش هایتان‌ را همواره‌ پاكیزه‌ نگه‌ دارید.
- از پوشیدن‌ كفش های‌ تنگ‌ پرهیز كنید.
- به‌ منظور كاهش‌ خطر ابتلا به‌ عفونت های‌ قارچی‌، از حوله‌ و وسایل‌ شخصی‌ دیگر افراد خانواده‌ استفاده‌ نكنید.


بگذار ابر سرنوشت هرچه می خواهد ببارد...
ما چترمان خداست..

نکاتی در مورد ناخن..

علت ناخنک (گوشه های ناخن) چیست؟
شایعترین علت آن خشکی بیش از حد است.
درمان : پوشیدن دستکش ، استفاده از صابون گلسیرین ، آب گرم و نرم کننده و کوتیکول پوستی مسبب را از قاعده باید برید (با قیچی یا ناخن گیر)
استفاده مکرر از ناخنهای مصنوعی با توجه به سایش زیاد صفحه ناخن هنگام نصب ناخنهای مصنوعی و نرسیدن هوا به آن باعث آسیب بسیار صفحه ناخن شده و احتمال قارچی شدن بستر ناخن نیز وجود دارد و با توجه به نیاز طولانی مدت درمان ناخن هنگام عفونی شدن توصیه می شود از ناخنهای مصنوعی بیشتر از 2-1 روز استفاده نشود و کاشت ناخنهای مصنوعی مدت دار را اکیداً منع می کنم.
به هنگام پاک کردن لاک ناخن توصیه می شود از پاک کننده هایی که حاوی استون نیستند ترجیحاً استفاده گردد .

بگذار ابر سرنوشت هرچه می خواهد ببارد...
ما چترمان خداست..

 

: نکاتی در مورد ناخن..

نکاتی درباره مانیکور:
چند نکته وجود دارد که ممکن است میل داشته باشید که در طی مراحل انجام مانیکور آنها را بدانید و رعایت نمایید.

پاک کننده کوتیکل : این محلول های آرایشی در نرم کردن ناخن کمک می کنند و حاوی 2-5 درصد هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند. از این محلول ها قبل از سوهان کشیدن بر روی ناخن خود بمالید و همچنین قبل از اینکه در کاسه مخصوص انگشتان (finger bowl) قرار دهید.

پاک کننده های ناخن : معمولا یک نوع لایه بردار به شکل مایع هستند که به آب اضافه شده تا در تمیز کردن ناخنها کمک کنند.

لوسیون یا کرم کوتیکل : پوست و ناخن را نرم و مرطوب نگه می دارد.

سفید کننده های ناخن: این مواد آرایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا اسیدهای اورگانیک می باشند که می توانند هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لکه های ناخن پاک شوند.

پوشش پایه، انتخاب رنگ مینا و پوشش رویی

خشک کننده های لاک : این محصولات آرایشی می توانند بر روی لایه رویی مینا(ناخن) اسپری شوند و برای خشک کردن سطح ناخن طراحی شده اند. حلال موجود در این محصولات باید بخار شوند تا لاک خشک شود. وقتی لاک بر روی ناخن زده می شود حلال های سطح ناخن شروع به متساعد شدن کرده و حلال های روی لایه زیرین شروع به حرکت به سمت بالا می کنند و سطح رویی شروع به سخت شدن می کند. این حلال ها باید بر سطح این لایه خشک و سخت شده پاشیده شود و کم کم هم بخار شدن کاهش می یابد. خشک کننده های لاک ، این لایه ضخیم را با کشیدن حلال ها به درون خود دفع می کنند. این عمل مانند فشار دادن یک اسفنج خیس است. لاک به طور کلی خشک نمی شود. تقریبا یک ساعت زمان احتیاج دارید تا کاملا مینای ناخن از این حلال ها پاک شده و سخت شود .

روغن های خوشبو کننده: برای کم کردن استرس و ایجاد آرامش در شما.

لوسیون های پوست اندازی : برای لایه برداری از پوست خشک و زبر

موم پارافین: موم پارافین با باز کردن منافذ در رطوبت سازی و نرم کنندگی پوست کمک کرده و به روغن های خوشبو کننده اجازه می دهد تا به لایه بیرونی پوست نفوذ کند.
حال وسایل مانیکور و سوهان و اسباب مورد نیاز را تهیه و مرتب کنید تا در صورت نیاز در مراحل مانیکور به راحتی در دسترس باشند. بعد دستان خود را بشویید . صابون یا مایع شوینده حتما ملایم باشد. دستان خود را خوب آبکشی و خشک کنید.
منبع:مهسا
مشاهده سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 12 بهمن 1390 توسط مهسا b,gh | نظرات()
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 07:46 ب.ظ
من دوست داشتم همانطور که شما در اینجا دریافت خواهید کرد.
طرح ذوق، مواد تالیفی خود را شیک.
با این وجود، شما فرماندهی را بر آن داشتید که می خواهید تحویل دهید
به شرح زیر. ناخودآگاه، بدون شک، پیش از آنکه دوباره دوباره به آنجا برسد، بیرون می آید
دقیقا همان چیزی که تقریبا در اغلب موارد در داخل این پرونده شما را از این پیاده روی محافظت می کند.
world arms hack
چهارشنبه 9 اسفند 1396 04:28 ق.ظ
به نظر من این چیز جدیدی است که من در مورد این موضوع کشف کردم
این کاملا مفید است و از بارهای من کمک کرده است. من امیدوارم کمک کنم
کمک به مشتریان مختلف مانند آن کمک من. آفرین.
livejasmin free credit hack
جمعه 4 اسفند 1396 06:47 ق.ظ
وب سایت فوق العاده کلی اطلاعات مفید اینجا ست.
من آن را به چند friend ans ارسال می کنم به علاوه به اشتراک گذاشتن در خوشمزه.

و یقینا سپاس بابت تلاش شما!
dabs
دوشنبه 30 بهمن 1396 10:19 ب.ظ
یک سهم قابل توجه! من فقط این را به یک همکار فرستادم که انجام تکالیف کوچکی داشت
روی این. و او در واقع به من صبحانه بخورد زیرا من آن را کشف کردم
او... لول بنابراین اجازه بدهید این را به....
با تشکر از شما برای غذا!! اما آره، برای صرف چندین بار به
در مورد این موضوع در سایت اینترنتی خود صحبت کنید.
fishdom deep dive cheats
جمعه 29 دی 1396 09:11 ب.ظ
سلام، شما کار فوق العاده ای انجام داده اید. مطمئنا من آن را به صورت شخصی و شخصی می گیرم
توصیه به دوستان من من مطمئن هستم که آنها سود خواهند برد
از این سایت
Nintendo Switch
شنبه 25 آذر 1396 11:35 ب.ظ
وبلاگ خوب اینجاست! همچنین سایت شما بسیار سریع بارگیری می شود! از چه میزبانی استفاده می کنی؟
آیا می توانم پیوند وابسته به میزبان خود را دریافت کنم؟ آرزو میکنم وبسایت من بارگیری شود
به سرعت به شما لول
cam4 token hack v.1.87
سه شنبه 21 آذر 1396 09:16 ب.ظ
شما واقعا یک وب مستر خوب هستید سرعت بارگذاری سایت باور نکردنی است.

به نظر می رسد که شما در حال انجام یک ترفند متمایز هستید. علاوه بر این، محتویات
شاهکار هستند شما یک فرایند عالی در این زمینه انجام داده اید!
free imvu credits
چهارشنبه 15 آذر 1396 11:31 ب.ظ
من فکر می کنم مدیر این صفحه وب واقعا به نفع وب سایت خود کار سختی می کند
همانطور که در اینجا همه داده ها بر اساس داده های با کیفیت است.
best psychic medium reading
شنبه 13 آبان 1396 10:02 ب.ظ
هیا! من می دانم این نوع از موضوع نیست، اما من نیاز به درخواست.

آیا در حال اجرا یک وبلاگ به خوبی تاسیس مانند شما کار زیادی را انجام می دهد؟
من با نام تجاری جدید برای اجرای یک وبلاگ است، اما من در مجله من بنویسید
روزانه. من می خواهم یک وبلاگ بنویسم تا بتوانم به اشتراک بگذارم
تجربه و افکار آنلاین. لطفا اجازه بدهید
می دانید اگر شما هر گونه توصیه یا راهنمایی برای وبلاگ جدید مشتاق
صاحبان متشکرم!
best psychic medium
شنبه 13 آبان 1396 09:44 ب.ظ
توحش استدلال های صدا تلاش شگفت انگیز را ادامه دهید
ask a psychic
شنبه 13 آبان 1396 08:49 ب.ظ
این فوق العاده برای من طراحی شده است که یک سایت داشته باشد، که به نفع دانش من مفید است.
با تشکر admin
best supplement insurance plans
شنبه 13 آبان 1396 08:40 ب.ظ
سلام به هر بدن، این اولین بازدید من از این است
سایت اینترنتی؛ این وبسایت اطلاعات قابل توجه و واقعا خوب را به نفع خود حمل می کند
از خوانندگان
cr hack
دوشنبه 8 آبان 1396 09:52 ب.ظ
سلام، پست خنده دار یک مسئله همراه با وب سایت شما در وب explorer وجود دارد، ممکن است این را بررسی کنید؟
IE با این حال رهبر بازار است و بخش خوبی از آن است
به دلیل این مشکل، مردم بیش از نگارش فوق العاده شما را می گذرانند.
std testing centers
دوشنبه 8 آبان 1396 12:35 ب.ظ
با توجه به محتوا و مقالات بسیار زیاد، شما تا به حال به هر مشکلی از پلاگین یا نقض حق نسخه برداری دست زده اید؟
وب سایت من دارای محتوای بسیار منحصر به فردی است که من خودم یا برونسپاری آن را نوشته ام اما به نظر می رسد بسیاری از آنها
آن را بدون نیاز به توافق، در سراسر اینترنت ظاهر می کند.
آیا می دانید هر راه حل برای جلوگیری از پاره شدن محتوا
خاموش من واقعا از آن قدردانی میکنم
std screening near me
دوشنبه 8 آبان 1396 11:17 ق.ظ
چه چیزی از عدم ابهام و حفظ دانش شناخته شده با ارزش در مورد احساسات غیر منتظره.
free std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 07:32 ق.ظ
هی، فقط می خواستم به شما سر بزنم.

به نظر میرسد متن مقاله شما در حال اجرا است
صفحه در IE من مطمئن نیستم که آیا این یک مسئله قالببندی است و یا چیزی با سازگاری مرورگر است، اما
من تشخیص دادم که می خواهم پست بفرستم تا بفهمم این
طراحی و سبک نگاه بزرگ هر چند! امیدوارم مشکل رو پیدا کنید
به زودی حل شد با تشکر
real psychic
یکشنبه 16 مهر 1396 09:31 ب.ظ
توحش استدلال جامد تلاش خوبی انجام دهید
confidential std test
یکشنبه 19 شهریور 1396 09:06 ب.ظ
هی اونجا! من می دانم این تا حدودی موضوع است، اما من تعجب کردم اگر شما
می دانستم کجا می توانم یک پلاگین captcha برای فرم نظر من دریافت کنم؟

من از همان پلت فرم وبلاگ خودم استفاده می کنم و مشکل پیدا کردن آن را دارم؟
خیلی ممنون!
phone psychic reading
یکشنبه 19 شهریور 1396 05:29 ب.ظ
قطعا در نظر بگیرید که شما اعلام کردید. توجیه مورد علاقه شما به نظر می رسد در خالص ساده ترین چیز برای حفظ است
در ذهن من به شما می گویم، من قطعا irked حتی به عنوان مردمی در نظر نگرانی که آنها به روشنی نمی کنند
درک کنید شما کنترل می کنید تا ناخن را روی بالاترین و مشخص قرار دهید
همه چیز را بدون عوارض جانبی اضافی، دیگران می توانند سیگنال بگیرند.
احتمالا دوباره به دریافت بیشتر خواهد رسید با تشکر
cheap psychic readings
یکشنبه 19 شهریور 1396 04:30 ب.ظ
I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really
nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.
Cheers
cheap phone psychics
یکشنبه 19 شهریور 1396 12:24 ب.ظ
این وبلاگ... چطور میتونید بگید؟ مربوط!! در نهایت چیزی پیدا کردم که کمک کرد
من کودوس!
chaturbatefreetokenshack.com
سه شنبه 14 شهریور 1396 10:28 ق.ظ
I'm not sure why but this weblog is loading
extremely slow for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end?

I'll check back later and see if the problem still exists.
Dena
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:27 ب.ظ
There is certainly a great deal to learn about this topic.
I love all of the points you've made.
chaturbatetokenshack.online
شنبه 14 مرداد 1396 10:18 ب.ظ
Hello to every one, it's genuinely a good for me to pay a visit this site, it
consists of valuable Information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :